Huzurevi Portreleri

Adana'da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna (SÇHEK) bağlı faaliyet gösteren huzurevlerinde kalan yaşlıların yaşamlarından bir kesit sunulmaktadır.

Burada bulunan fotoğraflar; 2009 yılında, bir aylık sürede, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü ve SÇHEK işbirliği ile "+60" sosyal sorumluluk projesi kapsamında çekilmiştir.

Seçkin Yılmaz | 2009

SHÇEK Huzurevlerinde müstakil evlerde daha çok iki kişi, çiftler kalıyor. Aşkın yıllar geçtikçe eskimediğinin kanıtı da bu çift işte.

Huzurevi - Seçkin Yılmaz

Penceresinden beni gülerek karşılayan hanımefendi, +60 Projesi sergi ve katalog çalışması sonrası, evlenme teklifleri aldığını ve kıskananları çatlattığını yine böyle gülerek anlatıyordu.

Huzurevinde tanışıp evlenen veya niyetlenip de nihayete erdiremeyen çok sayıda huzurevi sakini var.

Huzurevi - Seçkin Yılmaz

Çapkın yeşil gözleriyle bana gülüyordu. Çocukluğunu kaybetmeden baloncuklar saçıyordu. Fotoğrafı çektikten üç gün sonra aramızdan ayrıldı fakat her daim içimizdeki çocuğun kıymetini bilmemiz gerektiğini bana anlatmaya devam ediyor.

Huzurevi - Seçkin Yılmaz

Huzurevinin misafirleri genelde öğrenciler. Okulların sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi için düzenledikleri bu geziler, hem öğrenciler hem de huzurevi sakinleri için büyük bir mutluluk kaynağı oluyor.

Yazı ve Fotoğraflar: Seçkin Yılmaz

#huzurevi #seckinyilmaz #seçkinyılmaz #belgeselfotoğraf #fotoröportaj #yaşlı #yaşlılık #elder #resthome #turkey #adana #AA #AnadoluAjansı #SHÇEK #sosyalsorumlulukprojesi #darülaceze #geriatri #gerontoloji #yaşlılarbilimi

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us